Alates 2014/15 hooajast teeb Drakadeemia tihedat koostööd VAT Teatriga. Koostöö eesmärk on motiveerida kirjutama väga erineva vanuse ja oskustepagasiga inimesi – kõige tähtsam on kirjutaja soov proovida kätt näidendite, proosatekstide ja stsenaariumitega.

Juba mitmendat aastat on VAT Teatris võimalik lisaks etenduste vaatamisele osaleda ka etendusega seotud lisategevustes – teatri haridustegevustes. Need hõlmavad nii lisamaterjale kodulehel kui mängulisi töötubasid koolides ja kohtumisi teatris. Haridustegevuste eesmärk on pakkuda õpetajale ja õpilastele võimalust muuta teatriskäik tervikkogemuseks: et toimuks eelhäälestus, mõtestatud kohalolek teatris ja tagasiside.

Õpetaja ja õpilased saavad kohtuda põnevate teatritegijatega, kogeda uusi tegevusi ja mõtestada mängulise kogemuse kaudu erinevaid olulisi teemasid. Soovime koosloomingus õpetajatega luua tingimused, mis aitavad tõsta noorte teadlikkust teatri kui nähtuse osas, kuid eelkõige noorte iseenda ja maailma tunnetamise osas.

Pakume võimalust lavastustes ette tulevaid elulisi teemasid koos õpilastega põhjalikumalt käsitleda nii enne kui pärast teatriskäiku. Teatrirahva jaoks on see samuti suurepärane võimalus vahetult kohtuda inimestega, kelle jaoks teatrit loomegi. Seega loodame, et teatrielamus on vastastikku põnev ja rikastav!

Kindlasti on ka kasulik teada, et heategevusprojekti AITAN LAPSI kaudu saab esitada teatud arvu taotlusi haridustöötubade tellimiseks tasuta. Antud projekti poolt toetatuna saavad teatrisse tulla või töötubades osaleda vähemate võimalustega õpilased kuni gümnaasiumiea lõpuni.

Täpsem info töötubade sisu ja toimumise kohta VAT Teatri kodulehelt.